Hydrauliczne usuwanie nadlewów

 

INDEFUNSA S.A.L. jest hiszpańską firmą, której działalność związana jest z projektowaniem i produkcją urządzeń dla przemysłu odlewniczego oraz innych instalacji przemysłowych.  

Założona w 1965 roku i mająca ponad 50 lat doświadczenia, INDEFUNSA produkuje urządzenia zgodnie z potrzebami klientów. 

Zaangażowanie w badania i rozwój nowych rozwiązań pozwala realizować projekty w różnych sektorach przemysłu. Firma zatrudnia zespół profesjonalistów z dużym doświadczeniem w projektowaniu i produkcji maszyn dla odlewni. 

Firma INDEFUNSA posiada 8.000 m2 zadaszonych obiektów i ma ponad 40 maszyn CNC. Ciągłe inwestowanie w innowacyjność i technologie pozwala na dostosowanie do zmieniających się potrzeb rynku.

Urządzenia są produkowane i montowane w siedzibie firmy, gdzie poddawane są  najbardziej wymagającym testom jakości.

 

 

ZASADA DZIAŁANIA

Klinowy łamacz nadlewów  umieszcza się pomiędzy odlewem, a częścią układu wlewowego, następnie poprzez naciśnięcie przycisku na uchwycie manipulatora głowicy łamacza, wspólny klin centralny przesuwa się do przodu rozszerzając szczęki boczne i powodując akcję odłamywania.

-  Łatwy w użyciu

Klinowe łamacze nadlewów Indefunsa są szybkie, wydajne i łatwe w obsłudze, co sprawia, że ​​odłamanie nadlewów jest prostym zadaniem. Łamacze wymagają niewielkiego wysiłku ze strony operatora.

- Redukcja kosztów

Łamacze klinowe Indefunsa pozwalają na znaczny wzrost wydajności; co przekłada się na  się znaczące oszczędności. Zwykle praca dla 4 mężczyzn z 4 młotkami jest teraz pracą dla 1 człowieka i 1 łamacza klinowego nadlewów Indefunsa.

 - Poprawa jakości.

Klinowe łamacze nadlewów  zmniejszają ryzyko uszkodzenia odlewów. Odłamywane powierzchnie są czyste, gładkie i powtarzalne, zawsze w odpowiednim miejscu.

- Bezpieczeństwo.

Łamacze klinowe Indefunsa pozwalają na uniknięcie wypadków, które często mają miejsce przy tradycyjnych metodach (młotki, tarcze). Urazy, problemy z kręgosłupem i zespół cieśni nadgarstka wywołane ciężką pracą fizyczną i powtarzalnym ruchem, dzięki stosowaniu łamaczy klinowych Indefunsa są eliminowane. Również poziom hałasu ulega znacznemu obniżeniu.

 

Lista referencyjna urządzeń INDEFUNSA w Polsce:

 

Klinowe łamacze nadlewów                                                                      Kruszarki

Victaulic Polska                                                                                           Victaulic Polska

Teksid Iron Poland                                                                                      Teksid Iron Poland                                                                                                                                                 

Brembo Poland                                                                                                

KGHM Zanam

Teriel

Metalpol

Odlewnie Polskie

LFP

Jafar

Ferrex

OŻ Lisie Kąty     

 

 

      Kontakt:

 

inż. Marcin Bugaj

tel.: +48 664 738 018

m.bugaj@metals-minerals.com.pl