Indeks gęstości

 

 

FMA Mechatronic Solutions AG jest rodzinną firmą zlokalizowaną w Schaan, Lichtenstein.

Od kilkudziesięciu lat projektuje i produkuje urządzenia do analizy ilościowej wydzielania wodoru w ciekłych stopach aluminium oraz do oceny jakościowej wad pochodzenia gazowego w stopach aluminium.

 

Czystość metalu

Czystość metalu wpływa na prawie wszystkie parametry odlewanych elementów i proces odlewania. Tanie i łatwe w użyciu techniki testowania dostarczają informacji o czystości metalu.

 

Do wykonywania próbek oraz wyznaczania indeksu gęstości FMA produkuje następujące urządzenia:

 

-  Alu Speed Tester,

-  NDLC oraz

-  Wagę FMA

 

 

 

"Alu Speed Tester" opracowany przez FMA może posłużyć do wykonania czterech pomiarów. Jest to tester do pomiaru wodoru, który może dodatkowo mierzyć próbki gęstości i wykonywać testy Dross i Straube-Pfeiffera.

Urządzenie wyróżnia się zwartością, łatwością obsługi i szybkością. Pomiaru wodoru można dokonać w mniej niż minutę.

Urządzenie posiada  standardowe interfejsy USB, Ethernet i RS232. Przechowywanie wyników pomiarów na maszynie. Wyświetlanie wyników na kolorowym wyświetlaczu  i ustawianie parametrów za pomocą ekranu dotykowego. Ponadto dane mogą być, za pomocą oprogramowania FMA, graficznie wyświetlane, statystycznie oceniane i przekazywane do innych programów.

 

 

 

 

 

 

 

Urządzenie do wykonywania próbek dla badania indeksu gęstości

Do tworzenia próbek o niskiej gęstości z regulowaną końcową próżnią

W przypadku indeksu gęstości należy wyprodukować dwie próbki. Jedna próbka zestala się pod ciśnieniem atmosferycznym, a jedna w komorze próżniowej (na przykład za pomocą NDLC lub Alu Speed ​​Tester)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obydwie próbki, wykonane uprzednio na urządzeniach Alu Speed Tester lub NDLC są ważone za pomocą WAGI FMA (FMA Balance), a porównanie dwóch gęstości podaje automatycznie wskaźnik gęstości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:

 

inż. Marcin Bugaj

tel.: +48 664 738 018

m.bugaj@metals-minerals.com.pl