Nawęglacze grafitowe

                                                             

                                                           

Firma Elkem jest wiodącym dostawcą rozwiązań do obróbki ciekłego żeliwa. Produkty firmy Elkem, wspierane przez doświadczone zespoły serwisowe, zapewniają innowacyjne rozwiązania dla odlewnictwa żeliwa na całym świecie.

Elkem jest uznanym na świecie producentem najwyższej  jakości modyfikatorów, zapraw magnezowych i nawęglaczy do produkcji wysokojakościowego żeliwa.

Nowoczesna i innowacyjna technologia produkcji pozwala na uzyskanie wysokiej jakości materiałów dostosowanych do specyficznych warunków poszczególnych odlewni, a szeroki asortyment wytwarzanych materiałów spełnia potrzeby Klientów w zakresie wytwarzania najbardziej wymagających gatunków żeliwa. W połączeniu z szerokim zakresem premodyfikatorów firma Elkem może dostarczyć pakiet produktów opartych na rozwiązaniach, dopasowanych do potrzeb poszczególnych klientów.

 

Nawęglacze

 

Nawęglacze Elgraph® wytwarzane w zakładzie Elkem Kristiansand zostały w celu spełnienia  najwyższych wymagań jakościowych w produkcji staliwa, żeliwa szarego i żeliwa sferoidalnego.

 

Nawęglacze Elgraph® są wytwarzane w procesie wysokotemperaturowej (do 3000°C) elektrycznej kalcynacji z surowców specjalnie wyselekcjonowanych do stosowania podczas nawęglania żeliwa  i staliwa.

Produkt jest dedykowany do nawęglania żeliwa szarego i żeliwa sferoidalnego, ze szczególnym naciskiem na wysoką czystość, wysoki uzysk węgla, doskonałą rozpuszczalność i bardzo niską zawartość azotu i wodoru. Może być stosowany zarówno jako nawęglacz dodawany do wsadu metalowego jak i na lustro metalu do końcowej korekty węgla.

 

 

 

Elgraph® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Elkem.

 

Kontakt:

 

mgr inż. Artur Igielski

Tel.: +48 698 622 211

a.igielski@metals-minerals.com.pl

 

mgr inż. Mariusz Młyński

Tel.: +48 664 738 047

m.mlynski@metals-minerals.com.pl