Odlewnictwo stopów Al, Mg, Zn

 

 

Firma Green Box, założona została w 1991 roku przez inżynierów z dużym doświadczeniem. W oferowanych rozwiązaniach wykorzystuje zjawiska  termodynamiczne. Firma rozwijała się w szybkim tempie począwszy od rynku krajowego gdzie zaistniała jako dostawca modułowej serii przemysłowych agregatów chłodniczych, aby wkrótce potem rozszerzyć swoja działalność na rynkach międzynarodowych.

Green Box projektuje i produkuje pełną gamę agregatów chłodniczych i regulatorów temperatury do zarządzania temperaturą wody i płynów w procesach przemysłowych.

Green Box specjalizuje się w maszynach i systemach kontroli temperatury płynu procesowego, zarówno w przetwórstwie tworzyw sztucznych jak i odlewnictwie ciśnieniowym.

 

Regulatory temperatury Green Box dla odlewwnictwa ciśnieniowego

 

 

 

Green Box stał się wiodącym graczem w świecie odlewnictwa aluminium dzięki innowacyjnej serii kontrolerów temperatury Greencasting, która łączy w sobie systemy free-cooler do chłodzenia, uzyskując dodatkowe oszczędności energii.

Innowacyjna koncepcja projektowa umożliwia kontrolerom temperatury Greencasting pełną kontrolę temperatury form odlewniczych.

 

 

 

 

 

 

Główne obszary działalności:

 

- Odlewanie ciśnieniowe aluminium i magnezu

- Odlewanie skorupowe (grawitacyjne)

- Odlewanie niskociśnieniowe aluminium

- Urządzenia wysokotemperaturowe

 

W odniesieniu do aluminium wtryskiwany metal ma temperaturę około 700°C, a temperatura formy może z łatwością osiągnąć i przekroczyć 400°C.

Faza wtrysku przebiega stosunkowo szybko, a układ chłodzenia musi być bardzo reaktywny, aby zapobiec przesunięciom temperatury formy, które mogłyby spowodować jej nadmierne zużycie lub pęknięcia.

 

Tradycyjna kontrola temperatury formy przewiduje:

 

- Stałą cyrkulacja płynu w formie w zadanej temperaturze, zarówno w fazie wstępnego podgrzewania jak i produkcji

- Tradycyjne chłodzone olejem regulatory temperatury mogą osiągnąć temperaturę do 350 ° C bez żadnych problemów z wysokim ciśnieniem. Jednakże, jeśli cyrkulacja oleju w formie jest niewystarczająca, mogą wystąpić problemy z krakowaniem podczas zestalania się oleju, co powoduje zatykanie kanałów chłodzących.

- Tradycyjne, chłodzone wodą regulatory temperatury o maksymalnej temperaturze 200 ° C mogą osiągnąć tę maksymalną temperaturę. Problemy z cyrkulacją lub szoki termiczne mogą tworzyć opary wewnątrz obwodu i uszkadzać pompy lub inne elementy.

- Tradycyjne regulatory temperatury nie są "wielostrefowe"; są one zawsze wyposażone w pompę dla każdego obszaru kontroli temperatury

 

 

Innowacyjny system kontroli temperatury PATENTED Greencasting przewiduje:

 

- Stałą cyrkulacja wody o określonej temperaturze maksymalnej 180 ° C wewnątrz formy podczas fazy wstępnego podgrzewania.

- Woda cyrkulacyjna o temperaturze niższej niż 90°C wewnątrz formy tylko podczas niektórych faz cyklu formowania (produkcji).

- Greencasting to wielostrefowy regulator temperatury.

- Podłączenie do pneumatycznego rozdzielacza zaworowego w formie sterowanej przez sterownik temperatury PLC umożliwia różną kontrolę temperatury dla każdego obwodu.

- Moduły rozdzielacza składają się z 10 zaworów, które odpowiadają tylu obwodom.

- Każdy regulator temperatury może być podłączony do maksymalnie 20 obwodów.

Całkowicie nowy (opatentowany) system chłodzenia zapewnia minimalne zużycie energii.

 

 

Dostępne typy termoregulatorów:

 

 

Greencasting

Wielostrefowy regulator temperatury przeznaczony do regulacji temperatury w formach odlewniczych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Greencasting Mini

Wielostrefowy regulator temperatury przeznaczony do regulacji temperatury w małych i średnich maszynach i formach z opatentowanym innowacyjnym systemem chłodzenia, który pozwala na bardzo duże oszczędności energii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green Jet

Jednostka kontroli temperatury, która dostarcza strumienie wody pod wysokim ciśnieniem do chłodzenia obwodów o wysokim spadku ciśnienia, takich jak szpilki rdzeniowe i mikrokanaliki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green Shell

Regulator temperatury ze sterowaniem PLC do chłodzenia formy w aplikacjach odlewania niskociśnieniowego/skorupowego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:

 

mgr inż. Marek Żółkiewicz                                           

tel.: +48 600 658 511                                                    

m.zolkiewicz@metals-minerals.com.pl                              

 

mgr inż. Bartosz Małysa

tel.: +48 694 880 927

b.malysa@metals-minerals.com.pl