Sferoidyzatory do żeliwa

                                                           

                                                    

Firma Elkem jest wiodącym dostawcą rozwiązań do obróbki ciekłego żeliwa. Produkty firmy Elkem, wspierane przez doświadczone zespoły serwisowe, zapewniają innowacyjne rozwiązania dla odlewnictwa żeliwa na całym świecie.

Elkem jest uznanym na świecie producentem najwyższej  jakości modyfikatorów, zapraw magnezowych i nawęglaczy do produkcji wysokojakościowego żeliwa.

Nowoczesna i innowacyjna technologia produkcji pozwala na uzyskanie wysokiej jakości materiałów dostosowanych do specyficznych warunków poszczególnych odlewni, a szeroki asortyment wytwarzanych materiałów spełnia potrzeby Klientów w zakresie wytwarzania najbardziej wymagających gatunków żeliwa. W połączeniu z szerokim zakresem premodyfikatorów firma Elkem może dostarczyć pakiet produktów opartych na rozwiązaniach, dopasowanych do potrzeb poszczególnych klientów.

 

Zaprawy magnezowe

 

Firma Elkem produkuje szeroką gamę zapraw magnezowych do produkcji żeliwa sferoidalnego. Zaprawy te są zróżnicowane pod względem składu chemicznego i granulacji, tak aby mogły być zastosowane do sferoidyzacji żeliwa sferoidalnego zarówno w różnego typu kadziach, jak i  bezpośrednio w formie odlewniczej (proces In-Mould).

 

Elmag® - do sferoidyzacji żeliwa w kadzi o różnej zawartości magnezu dostępny w różnych granulacjach, aby zagwarantować wysoką jakość żeliwa i optymalny uzysk magnezu.

Lamet® - do sferoidyzacji żeliwa w formie, także w wersji do sferoidyzacji w kadzi dla zapewnienia wiekszej ilości sferoidów, zmniejszenia skłonności do wad skurczowych

CompactMag®  - do produkcji żeliwa z grafitem wermikularnym   

Remag® - do produkcji szczególnie skomplikowanych odlewów z żeliwa sferoidalnego.

 

 

Elmag®, Lamet®, Compactmag® i Remag® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Elkem.

 

Kontakt:

mgr inż. Artur Igielski

Tel.: +48 698 622 211

a.igielski@metals-minerals.com.pl

 

mgr inż. Mariusz Młyński

Tel.: +48 664 738 047

m.mlynski@metals-minerals.com.pl