Śrut wyskowęglowy

 

 

Śrut staliwny wysokowęglowy dostarczany jest przez firmę Ruslitmash.

Śrut staliwny kulisty wysokowęglowy to wysokiej jakości, bardzo trwałe i ekonomiczne ścierniwo metalowe. Śrut ten jest wytwarzany przez granulację ciekłej surówki stalowej za pomocą zaawansowanych metod w środowisku gazu ochronnego, co pozwala na  wyprodukowanie śrutu o maksymalnie kulistej powierzchni i integralności, lecz z minimalną stratą pierwiastków stopowych. Pozwala to na otrzymanie wysokiej jakości śrutu staliwnego po pełnej obróbce cieplnej.

Śrut wysokowęglowy charakteryzuje się bardzo niskim pyleniem oraz wysoką trwałością. Jakość czyszczenia oferowana przez ten śrut  jest bezpośrednio związana z jego zdolnością do przekazywania energii do powierzchni oczyszczanych wyrobów. Śrut wysokowęglowy deformuje się przy uderzeniu w znacznie mniejszym stopniu niż śrut niskowęglowy.

Ma to wpływ na zwiększenie przenoszenia energii ścierniwa do obrabianego przedmiotu, poprawiając wydajność oczyszczania.

 

Śrut wysokowęglowy jest dostarczany w standardowych granulacjach S460, S550 i S660 o różnych stopniach twardości dla zastosowań do oczyszczania odlewów. Inne granulacje do uzgodnienia.

 

 

Kontakt:

 

mgr inż. Mariusz Młyński

Tel.: +48 664 738 047

m.mlynski@metals-minerals.com.pl